Meal Prep Classes Info:

The meal prep classes depend on what you are needing help with. You may choose one or multiple classes.  Prices listed are for customers paying cash (USD) and those who elect to pay with a credit card or PayPal will incur a fee.

 

  • Option 1:  If you just need consulting about what to eat or how to prep, it's $10 and lasts about an hour to hour and a half. 

  • Option 2: You can pick a few meals and I can show you how to efficiently prep and cook them. This option is $25 and can be at your place or mine and lasts about an hour and a half.

  • Option 3: Grocery store trip - I go to the grocery store with you to help you shop and make good, healthy choices.  I also have a spreadsheet I use to know where the best prices for produce and meat are.  Most of the time we use AVE and Costco.  This is $10 and takes about an hour. 

  • Option 4: I have nutrition consulting where we can discuss different options of eating styles (LCHF, Intermittent Fasting, nutritionally balanced meals, etc.) to see what might be best for you and how you can get started with them.  This is $10 and is an hour to one and a half hours.

Please contact me below with the option(s) that best suits your needs or if you have any questions.  I look forward to hearing from you and helping you with your nutrition!

Nutrition & Meal Planning/Prep
Massage & Crystal Healing
Fitness & Yoga
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Snapchat Social Icon

 FitandKneady@gmail.com  

 Tel: Italy +39 347 958 6403          

© 2019 by Fit and Kneady